Mint minden évben, most is átadták Kisvárda képviselőtestületének legmagasabb kitüntetéseit, a Kisvárda Díszpolgára, valamint a Kisvárda Szolgálatáért kitüntető díjakat.
Az ünnepség ezúton kicsit rendhagyó volt, mivel nem a szokott időben, Magyarország születésnapján rendezték meg. Ennek oka azt volt, hogy a kitüntetettek jelentős része a szabadságát töltötte. Az ünnepségre ismét a városháza dísztermében került sor, ahol cselló muzsika hangja fogadta az érkező vendégeket.
Az ünnepségen a résztvevőket Leleszi Tibor polgármester köszöntötte, majd bejelentésre került a 2024 évi díszpolgári cím várományosa. A kitüntető címet dr. Seszták Miklós országgyűlési képviselő, valamint Leleszi Tibor adták át, id. Bárány Lászlónak.
A Master Good cégcsoport tulajdonosa, Bárány László és családja kimagaslóan ért ahhoz, amit csinál, szereti munkáját, mert élethivatása, és hisz is benne, hiszen rengeteg munkájának és szorgalmának gyümölcse egy olyan családi vállalkozás, mely világcéggé nőtte ki magát. A család 117 éve, négy generációra kiterjedően foglalkozik baromfitenyésztéssel, ezáltal Magyarország legrégebbi baromfitenyésztő dinasztiája.
„Kisvárda Szolgálatáért” kitüntető díjat adományozott a képviselő testület dr. Veres Eleonórának, Nagy Sándornak valamint, Pribula Lászlónak.
Dr. Veres Eleonóra a Felső-Szabolcsi Kórház orvosigazgatója, akinek biztosan van egy titkos doboza, amiben az időt tudja sokszorozni, mert hihetetlen teherbírással végzi a feladatait, normál ember számára felfoghatatlan mennyiségben. Egyszerre tud helytállni a Rehabilitációs osztályon, a szakrendelőben, a sürgősségi ellátásban, a Neurológia osztályon és orvos-igazgatóként is. Szakmai kiválósága soha nem kérdőjelezhető meg, ha a köz szolgálatát ismeri el a jelenlegi kitüntetése, akkor a sok-sok beteg, akiket meggyógyított, akiknek az életét megmentette, megtestesíti ezt a szolgálatot. Nehezen felfogható, hogyan kapott a jó Istentől ilyen sok alázatot, amivel az életét éli, amivel a mindennapok nehézségeit legyűri. Jó mellette lenni, mert különleges személyisége mindig mutat a világból olyan képeket, pillanatokat, ízeket, amelyekre általa tudunk rácsodálkozni. Végtelen nyitottság, és kíváncsiság jellemzi, amiben beszippantja a világ érdekes történeteit, újdonságait.
Nagy Sándor önkormányzati képviselő, a legrégebb óta regnáló képviselője Kisvárdának a maga 22 évével. Munkája során megismerte az egész város utcáit, tereit, és az itt élő lakosokat. Mivel tudta, hogy ezt a területet nagyon nehéz mindenki megelégedésére végezni, a nap minden órájában készenlétben állt, mindig ott volt a dolgozói között, bármikor szívesen állt a lakosság rendelkezésére. 2002. évben gondolkodott azon, hogy tudna a közéletben jobban részt venni, a rászorulókon segíteni, ezért abban az évben indult az önkormányzati választásokon, ahol első megmérettetésre egyéni képviselőként bejutott az önkormányzati testületbe. Azóta öt cikluson keresztül 4 alkalommal egyéni, egyszer listás képviselőként végzi ezt a számára megtisztelő feladatot. Olyan képviselő, aki minden testületi ülésre felkészülten érkezik, véleményét hozzászólásokban fejezi ki. Jellemzi a szociális érzékenység, empátia, szolidaritás, felelős gondolkodás és cselekedet.
1980-tól minden év június- július hónapjában főként színházi előadások színhelye lett a kisvárdai vár. Ettől az évtől vált ismertté a „KISVÁRDAI VÁRSZÍNHÁZI ESTÉK”, amelynek az elindítása is Pribula László munkásságának, hivatástudatának, folyton megújulásra törekvő népművelői vénájának köszönhető. Még ebben a színházi évadban beindított 8 bérletsorozatot 36 előadással a Művelődési Központban is. Egy csapat fiatal művész Mikó István kisvárdai kötődésű ifjú színésszel, Barbinek Péterrel, Tallós Ritával. Halasi Imre rendezővel hatalmas lelkesedéssel összehozták és bemutatták: Ruzante-Mikó-Barbinek: CSAPODÁR MADÁRKA című zenés, olasz komédiáját, hatalmas sikerrel. Kisvárda örökbe fogadta a fiatal társulatot. Ők lettek a „mi színházunk”. Pribula László hitének, színházszeretetének, kitartásának köszönhetően a megyei tanács határozata alapján jogilag is megkezdhette működését a kisvárdai Várszínház. Éleslátással felismerte a dolgozóiban kinek mi az erőssége, és ennek az alkalmasságnak megfelelően alakította munkakörét, és támogatta a népművelők kezdeményezéseit. Egy évtizedig tartott, megalapozta, elindította Thália szekerét az általa kikövezett úton.
Forrás: https://frissmedia.hu/ 2024. szeptember 10.